Oh... pomocne artykuły!

Jan el Kolo 14.12.2020

Na zewnątrz podobny, od spodu diametralnie inny

Polecane: https://www.asarto.pl/

Mastercoin - waluta przyszłości

Dla wielu osób idea anonimowej, elektronicznej waluty brzmi fascynująco. Należy jednak pamiętać, że tworząc kryptowalutę automatycznie przypisujemy wszystkie ryzyka do sieci. Sam twórca Bitcoina - Satoshi Nakamoto - stworzył zdecentralizowany system do prywatnej komunikacji, który nie wykorzystywał żadnych zewnętrznych markerów. To uczyniło go outsiderem w systemie i obarczało go dużo większą odpowiedzialnością za jego funkcjonowanie. Uzyskał również dostęp do całego systemu, że tak powiem. Niestety, sam twórca Bitcoina - my sami - był również krypto-hobbystą i stworzył Bitcoin, aby zastąpić utracone możliwości utraty naszych bitcoinów. Mowa o samym Satoshi i całym zespole Bitcoin.

W styczniu następnego roku nastąpiła eksplozja nowych kryptowalut. Niektóre, takie jak Dash i Bitcoin, poszły jeszcze wyżej. Mówimy o takich osobach jak Barry Silbert, Gavin Wood i wielu innych.

Przejdźmy do dnia dzisiejszego. Istnieje wiele kryptowalut, które działają według tego samego wzoru. Zapewniają pewien poziom bezpieczeństwa, ale bez poświęcania anonimowości operacji.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi im do głowy, kiedy słyszą słowo "kryptowaluta", jest: "Co to jest bitcoin?" Większość ludzi, którzy spotykają kogoś nowego w prawdziwym życiu, prawdopodobnie zada to samo pytanie. Krótka odpowiedź brzmi: "To każdy może pieniądze".

Pozostaje pytanie, czym różni się od bankowości elektronicznej, która przecież istnieje w formie cyfrowej?

Na zewnątrz podobny, od spodu diametralnie inny

Nie bylibyśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie "jak działa Bitcoin?" Bez zagłębiania się w to głębiej. Zacznijmy jednak od krótkiego podsumowania właściwości scentralizowanych systemów stosowanych w tradycyjnej bankowości. To tutaj banki prowadzą swoje księgi rachunkowe. Dlatego mogą dowolnie nadpisywać, przepisywać, zmieniać i manipulować zapisami. Jako osoba postronna nigdy nie możemy zagwarantować, czy aktualne dane są historyczne, czy też zostały właśnie zmodyfikowane. W przypadku bitcoinów aktualne kopie księgi rozliczeniowej są dostępne dla wszystkich użytkowników sieci. Ta sieć składa się z setek tysięcy komputerów, na których jest zainstalowany tradycyjny klient bitcoin. Każdy, kto jest użytkownikiem systemu i posiada natywny portfel Bitcoin, trzyma taką kopię księgi w domu. Nieautoryzowane lub autoryzowane zmiany w tego typu księdze rachunkowej wymagają ich jednoczesnego wprowadzenia na wszystkich pozostałych egzemplarzach. Każda dokonana transakcja zostanie zapisana w księdze rachunkowej raz na zawsze, bez możliwości modyfikacji. Jedyną opcją jest dodanie nowych transakcji do zdecentralizowanej księgi rachunkowej, tj. mi. system blockchain.

W tym systemie nie musimy ufać bankom ani rządom, ufamy kryptografii, prawom matematycznym i sile sieci bitcoin. Moc obliczeniowa sieci bitcoin jest kilkaset razy większa niż łączna moc 500 najszybszych komputerów świata należących do rządu USA, Chin, NASA czy innych instytucji naukowych i wojskowych. Ponadto moc sieci bitcoin rośnie z każdym nowym podłączonym do niej urządzeniem.

Zdecentralizowana księga kont to blockchain, tj. blockchain. Blockchain Bitcoin może być sprawdzony przez każdego w dowolnym momencie, np. sol. tutaj. Wystarczy wpisać dowolny adres i mamy dostęp do wszystkich transakcji, w których ten portfel brał udział jako nadawca lub odbiorca. Księga rozliczeniowa składa się z bloków - to znaczy pojedynczych transakcji zgrupowanych razem - a każdy blok przechowuje transakcje użytkownika dokonane w określonym przedziale czasu.

W tym miejscu, gdyby ktoś zadał Ci pytanie "jak działa Bitcoin?", Możesz odpowiedzieć, że: bitcoin działa w oparciu o rozproszoną księgę, której kopia znajduje się na każdym urządzeniu podłączonym do sieci. W związku z tym, że bitcoin korzysta z sieci p2p, nie musimy polegać na żadnym pośredniku, ponieważ wszystko jest określane przez z góry określony kod i obliczenia matematyczne. Bitcoin działa w sposób zdecentralizowany, a tym samym niezwykle przejrzysty, ponieważ każdy może prześledzić ścieżkę każdego BTC w obiegu w dowolnym momencie.

  • Własność naszych bitcoinów
  • certyfikat własności bitcoin

Prawo do naszych bitcoinów jest takie samo, jak posiadanie dużej ilości nieruchomości. W przypadku przelewu nie przejmujemy się tożsamością kupującego ani sprzedawcy. Niepokoi nas tylko fakt, że nasze bitcoiny nie są już kontrolowane przez osoby trzecie. Obejmuje to banki, rządy i korporacje.

  • Przesyłanie naszych bitcoinów
  • płatność bitcoin

Kiedy przesyłamy nasze bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby druga osoba mogła wypłacić nasze bitcoiny bez naszej zgody.

Pozostaje pytanie, jak należy traktować bitcoiny, gdy są przenoszone? Czy bitcoin jest własnością użytkownika, czy jest kontrolowany przez bank lub rząd?

Nasze bitcoiny są własnością banku lub rządu lub są przez nie kontrolowane

Polecane: Oficerki męskie

Polecane: solanki zalewowe


O autorze

Jan el Kolo

Cześć, jestem Jan, a znajomi mówią na mnie po prostu Kolo.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tagi: wirtualne waluty,